VIII Halowa Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna Seniorów

W dniu 17 lutego 2016 roku w hali MOSiR w Kostrzynie nad Odrą odbyła się VIII Halowa Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna Seniorów o „Puchar Dyrektora MOSiR”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Człowiekiem Jestem”, które to organizuje takie imprezy od ośmiu lat, dwa razy w roku(letnia i zimowa). MOSiR zapewnia nie tylko miejsce do sportowo-rekreacyjnych zmagań, ale także dyplomy, puchary i certyfikaty uczestnictwa oraz pomoc przy sędziowaniu. Całą reszta, tj. zapewnieniem frekwencji uczestników, sponsoringiem, gadżetami, poczęstunkiem, napojami, itp. - Stowarzyszenie. Już od godziny dziesiątej na hali zaczęli pojawiać się pierwsi sportowcy czyniąc przygotowania do rywalizacji.

spartakiada Seniorow Zima

spartakiada Seniorow Zima

O godzinie 11.00 dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski dokonał oficjalnego otwarcia spartakiady i zaprosił wszystkich do uczestnictwa w sportowo-rekreacyjnych zmaganiach, życząc wszystkim przede wszystkim dobrej zabawy, miłej atmosfery oraz dużo sił i zdrówka do pokonania wszystkich konkurencji. Do zmagań które trwały prawie przez dwie godziny przystąpiło 19 seniorów. Każda z konkurencji była odpowiednio punktowana i na specjalnej liście zapisywano wynik i punkty każdemu z uczestników dzięki czemu można było wyłonić najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych. Całość imprezy przeprowadzili pracownicy MOSiR Mariusz Staniszewski, Antoni Żołna, Roman Bućkowski, Władysław Kędzior z pomocą Jerzego Saka Startującym nie brakowało wigoru, woli walki (której mógłby im pozazdrościć nie jeden młodzieniaszek) ale co najważniejsze wszyscy bawili się wyśmienicie z pełnym uśmiechem na twarzy.


Najstarszą uczestniczką spartakiady była licząca sobie 96 lat Czesława Olejarczuk, nie bardzo wiadomo jakie słowa uznania można by skierować do Pani Czesławy – to po prostu coś niesamowitego, życzymy dużo zdrówka i pogody ducha i do zobaczenia na kolejnej spartakiadzie.


Choć była to przede wszystkim wspaniała zabawa to najlepszych uhonorowano pucharami oraz pamiątkowymi dyplomami, dekoracji dokonał dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski.

spartakiada Seniorow Zima

Po zakończeniu turnieju wszyscy po wyczerpujących zmaganiach zasiedli do wspólnego posiłku i mogli uraczyć się smacznymi kiełbaskami.

Seniorzy zmagali się w siedmiu konkurencjach takich jak:

Uczestnicy spartakiady rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych do 70 lat i powyżej 70 lat:


Wyniki spartakiady:
Panie do 70 lat:

  1. Genowefa Polowczyk  – 50 pkt.
  2. Adela Sokołowska  – 48 pkt.
  3. Jadwiga Jargusz – 46 pkt.

Panie powyżej 70 lat:

  1. Jadwiga Kicenka – 47 pkt.
  2. Irena Pobielska – 46 pkt.
  3. Adela Pawlukiewicz – 43 pkt.

Panowie:

Do 70 lat:

  1. Witold Puzio – 60 pkt.

Powyżej 70 lat:

  1. Jerzy Wanat – 48 pkt.
  2. Władysław Kosiorek – 44 pkt.
  3. Tadeusz Kramek – 34 pkt.
spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima spartakiada Seniorow Zima
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR