Spinningowe zawody wędkarskie

Spinningowe zawody wędkarskie o „Puchar Dyrektora MOSiR”. Jesienne miesiące każdego roku nacechowane są licznymi spinningowymi zawodami wędkarskimi w których z powodzeniem biorą udział wędkarze kostrzyńskich kół nr 1, 2 i 3 oraz miłośnicy wędkarstwa z województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 3 oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą w dniu 23 października br. w ramach Grand Prix Okręgu Gorzowskiego byli organizatorami otwartych zawodów spinningowych o „Puchar Dyrektora MOSiR” Zygmunta Mendelskiego. Do zmagań wędkarskich przystąpiło 44 wędkarzy, w tym dwóch juniorów i pięć kobiet.


O godzinie 7.30 dyrektor MOSiR, w obecności prezesa KW nr 3 Edwarda Kasperkiewicza, serdecznie powitał uczestników życząc wszystkim „połamania kija”. O godzinie 8.00 po sygnale „start” wszyscy podążali na rzece „Odra” w swoje upatrzone miejsca. Łowiono przy chłodnej, bez deszczowej, ale chimerycznej pogodzie i trzeba przyznać, że tego dnia „rybki” żerowały bardzo, bardzo anemicznie i tylko dziesięciu (!) wędkarzom udało się złowić rybkę. Największą rybą zawodów okazał się szczupak o wadze 1,6 kg złowiony przez Romana Malinowskiego.
O godzinie 14.45 po skonsumowaniu gorącego obiadu ogłoszono wyniki i przystąpiono do wręczenia nagród w postaci pucharów, dyplomów oraz sprzętu wędkarskiego ufundowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
W uroczystym podsumowaniu zawodów dyrektor MOSiR oraz prezes PZW Koło nr 3 wręczyli najlepszym nagrody.


W kategorii seniorów klasyfikacja była następująca:
1 m. Roman Malinowski 1.835 pkt.
2 m. Ireneusz Jasnowski PZW 2 Kostrzyn 935 pkt.
3 m. Mariusz Dolot PZW 2 Kostrzyn 875 pkt.
4 m. EdwardKasperkiewicz PZW 3 Kostrzyn 770 pkt.
5 m. Zbigniew Dybka PZW 3 Kostrzyn 505 pkt.
6 m. Dariusz Krakowiak PZW Słubice 320 pkt.
7 m. Grzegorz Kozacki PZW 3 Kostrzyn 150 pkt.
8 m. Michał Dybka PZW 3 Kostrzyn 125 pkt.
9 m. Marcin Zając PZW Słubice 120 pkt.

Klasyfikacja w kategorii kobiet:
1 m. Krystyna Kasperkiewicz PZW 3 Kostrzyn 140 pkt.

Uczestnicy kostrzyńskich zawodów chwalili sobie ich organizację, wspaniałą atmosferę oraz pożyteczne i ładne nagrody.

Dyrekcja kostrzyńskiego MOSiR pragnie serdecznie sędziemu głównemu zawodów panu Janowi Włodarczakowi - za wzorowe pełnienie obowiązków, za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem zawodów i propagowanie wędkarstwa, sędziemu sekretarzowi panu KazimierzowiRysiukiewiczowi, sędziemu kontrolnemu panu RyszardowiKucharskiemu - za całokształt działań i wkład pracy w organizację i przebieg zawodów. Słowa uznania i podziękowania składam pani Krystynie Kasperkiewicz – za smakowite „domowe” ciasto i gorącą kawę dla uczestników turnieju (rano o 7.00 było tylko + 5 stopni).
Organizatorzy – MOSiR i PZW Koło nr 3, niedzielnych zawodów serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział oraz za propagowanie sportu wędkarskiego.

rybki rybki rybki rybki rybki rybki rybki rybki rybki
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR