TS Wena wygrywa z liderem

TS Wena wygrywa z liderem. Zgromadzeni w niedzielę w hali sportowej MOSiR kibice liczyli na bardzo dobre spotkanie pomiędzy wiceliderem TS „Weną” i liderem „Eurotaxem” i się nie zawiedli. Goście byli faworytem spotkania, pokazali się z jak najlepszej strony, ale postawa i ogromna wola walki kostrzyńskiej drużyny tym razem przerosła ich możliwości. TS „Wena” - "Eurotax” Lubsko 3:2 (14:25, 25:19, 25:22, 23:25, 15:12). TS „Wena” Kostrzyn nad Odrą wystąpiła w składzie: Marcin Łukasiewicz, Marcin Krakowiak, Tomasz Czapłon(kapitan), Adam Kierski, Mateusz Wesołowski, Michał Przymuszała, Adam Borek, Marcin Pitek, Michał Kotowski, Tomasz Stefański.

Piłka Siatkowa

SPS „Eurotax” Lubsko: Michał Baumgarten, Sławomir Janusz, Kamil Matuszkiewicz, Patryk Matuszkiewicz, Maciej Waszak (kapitan), Grzegorz Strykowski, Jakub Waszak, Kamil Zakrzewski. Trener: Sławomir Duda; Sędziowie: Andrzej Maciejewski, Bartosz Słowik, sekretarz: Aleksandra Zielińska.
W pierwszym secie przyjezdni spokojnie kontrolowali przebieg gry, narzucając „Wenie” swój styl. Goście już na początku seta wyraźnie „uciekli” rywalom na 8 – 10 punktów i zdecydowanie wygrali pierwszego seta do 14. Dobra obrona oraz skuteczne zbicia Macieja Waszaka, Patryka Makuszewskiego oraz Kamila Zakrzewskiego, pewnie raziły pole gry gospodarzy.
W drugim secie gospodarze zagrali o wiele bardziej skutecznie zarówno w ataku, jak i w obronie. Kapitan Tomasz Czapłon, Adam Borek, Marcin Pitek popisywali się skuteczną grą. Kostrzynianie zaczęli dobrze bronić, wyprowadzając kontry i zrobiło się na tablicy: 15:11, 20:16, 23:18. Rywale chociaż nie odpuszczali, nie byli w stanie nawiązać równorzędnej gry, przegrywając seta 25:19.

W trzecim secie gra obu zespołów rozgrzała publiczność do czerwoności. Set ten był remisowy praktycznie od jego początku do fazy końcowej. Oba zespoły zaprezentowały swoje najlepsze walory. Kilkakrotnie widzowie byli świadkami piekielnie mocnych, asowych zagrywek, fenomenalnych bloków w obronie oraz atomowych zbić na 3-4 metr pola gry. Niesieni dopingiem kostrzynianie nie odpuszczali rywalowi i od stanu 20:21, wbili dwa „gwoździe” w parkiet rywala wychodząc na prowadzenie, którego nie oddali już do końca tego seta. Fakt było nerwowo po obu stronach, ale cały miejscowy zespół grał bardzo uważnie , tym bardziej, że od stanu 23:22 już się nie pomylił zdobywając kolejne dwa upragnione punkty.
Czwarty set był podobny do poprzedniego. Żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć przeciwnikowi , chociaż na 3 – 4 punkty. Remis wielokrotnie wyświetlał się na tablicy i trzymał kibiców w niepewności do końca.
Zarówno gra Kamila Matuszkiewicza, Michała Baumgartena, jak i Michała Przymuszały, Mateusza Wesołowskiego, Marcina Krakowiaka była w tym secie w obu zespołach pierwszorzędna i mogła się podobać kibicom. Obie drużyny dzielnie walczyły o każdy punkt, ale od stanu 20:22 bardziej skuteczni byli przeciwnicy. Zdobyli 23 punkt, kostrzynianie odpowiedzieli 21 i 22 „oczkiem”. Po chwili Kamil Zakrzewski zdobywa dla „Eurotaxu” 24 punkt, a miejscowi po ataku lokują piłkę poza polem gry tracąc 25 punkt. Mamy remis 2:2.
W piątym secie kibice także oglądali znakomitą grę w obu zespołach. Mobilizowani do kolejnego gorącego dopingu przez prowadzącego mecz spikera, swoja postawą na trybunach, ponieśli swój zespół na wyżyny. W pierwszej części gry zespoły toczyły bardzo wyrównaną walkę, ale to gospodarze zdobyli jako pierwsi 8 punkt w piątym secie. W drugiej części tego seta oba zespoły skutecznie broniły swojego pola gry. Oba zespoły mozolnie zdobywały punkt po punkcie. Przy ogłuszającym dopingu miejscowi prowadzą 13:12. Po chwili Adam Borek zdobywa 14 punkt. Przyjezdni bronią meczowej piłki, próbują w ataku zdobyć 13, ale to im się nie udaje i … tracą 15 punkt, seta i cały mecz. Wygrywamy ostatecznie 3:2 po pięknym, fantastycznym meczu w wykonaniu obu drużyn. Po zakończonym spotkaniu kibice jeszcze przez blisko 10 minut radowali z siatkarzami „Weny”, pięknie im dziękując za postawę i poświęcenie w meczu. Dzięki tej wygranej kostrzynianie pewnie plasują się na znakomitym drugim miejscu w tabeli. „Eurotax”, jako lider nadal posiada bezpieczną przewagę i raczej już spokojnie może przygotowywać się do gier w II lidze. Tego im życzą siatkarze i wspaniali kibice z Kostrzyna nad Odrą.

Wyniki z 13 lutego2016:
KS Łęknica – UKS „Set” Gorzów Wlkp. 0:3, UKS „Orliki” Iłowa Żagańska – UKS „Jedynka” Szprotawa 3:2, „Bomadek” Trzebiatów – Budowlani” Gozdnica 2:3, SKS „Piast Rzepin – UKS „Żak” Krzeszyce – przełożony.

TABELA Ligowa Tutaj:

Kibiców zapraszamy do hali MOSiR przy ulicy Wojska Polskiego na mecz III ligi piłki siatkowej w dniu 6.03. na godzinę 15.00 TS WENA Kostrzyn nad Odrą – TSPS BOMADEK Trzebiechów. Zapraszamy.