Zmagania piłkarzy ręcznych

Zmagania piłkarzy ręcznych – aktualnie Polska jest gospodarzem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej, w momencie gdy nasza narodowa reprezentacja znakomicie spisuje się na tej imprezie pokonując kolejne zespoły z czołówki europejskiej i będąc coraz bliżej medalu także w Kostrzynie mogliśmy obserwować zmagania młodych adeptów piłki ręcznej, których zapewne już niedługo będziemy mogli oglądać na Mistrzostwach Europy, Świata bądź Igrzyskach Olimpijskich. W dniu 26 stycznia w ramach „Akcji Zima 2016” na hali MOSiR przy ul. Woj. Polskiego odbyły się małe Mistrzostwa Kostrzyna nad Odrą w piłce ręcznej chłopców.


Turniej PR
Turniej PR

Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły, dwa ze szkół podstawowych i dwa z gimnazjum. Zdecydowanie największą grupą byli młodzi piłkarze ręczni trenujący pod okiem Marka Zatylnego w kostrzyńskim klubie UKS Nukleon. Było naprawdę na co popatrzeć, kostrzyńscy piłkarze ręczni spisywali się znakomicie – szybie i dynamiczne akcje zakończone celnymi rzutami na bramkę, efektowne parady bramkarzy to wszystko mogli obserwować kibice przybyli na turniej. Dla wielu z tych młodych zawodników wzorem są dzisiejsi reprezentanci Polski tacy jak choćby Jurecki, Szyba, Daszek, Bielecki czy niesamowity Sławomir Szmal, których mogą obserwować aktualnie walczących o medal Mistrzostw Europy. Mamy nadzieję i życzymy tego zawodnikom oraz trenerowi, że niedługo niektórzy z uczestników dzisiejszego turnieju założą koszulkę z orłem na piersi i wystąpią w reprezentacji Polski i to im będziemy kibicować na podobnych imprezach.

Turniej PR

Wyniki turnieju:
Szkoły Podstawowe:
UKS Czwórka – UKS Nukleon – 18:22

Gimnazja:
Gimnazjum nr 1 – Gimnazjum nr 2 – 41:48

Po zakończeniu turnieju dla wszystkich uczestników przygotowano napoje, owoce oraz czekoladę. Najlepsze drużyny udekorowano pamiątkowymi pucharami.
MOSiR Kostrzyn nad Odrą składa podziękowania Markowi Zatylnemu za pomoc w organizacji turnieju.

{gallery}2016/01/prAkcjaZima26{/gallery}

Turniej PR Turniej PR Turniej PR Turniej PR Turniej PR Turniej PR Turniej PR Turniej PR Turniej PR Turniej PR Turniej PR Turniej PR Turniej PR Turniej PR Turniej PR Turniej PR
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR