Żegnaj Antoni

"Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze, bo zostawili ślady w naszych sercach”. Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy niespodziewaną śmierć Antoniego Młodzieniaka, znanego i cenionego biegacza. Ta bardzo smutna wiadomość zaskoczyła każdego z nas. Aż trudno w to uwierzyć i jeszcze trudniej z tym faktem się pogodzić. Antoni Młodzieniak był doskonałym przykładem na to, że sportem czy aktywnym spędzaniem czasu można zająć się w każdym wieku.W latach sześćdziesiątych, kiedy to został oddany do użytku kostrzyński stadion sportowy i powstała przy klubie sportowym sekcja lekkoatletyczna.


Antoni Młodzieniak

Antoni był jednym z czołowych zawodników, odnosząc wartościowe wyniki w biegach z przeszkodami na dystansie 1.500 i 3000 metrów oraz w biegach przełajowych. Wówczas wspólnie z Lucjanem Stańczakiem, a później także z Jerzym Sakiem odnosili wiele wspaniałych biegowych zwycięstw. W latach 80-tych i 90 –tych nadal był aktywnym lekkoatletą, biegaczem. Pomagał, doradzał, trenował, startował z utalentowanymi młodymi kostrzyńskimi biegaczami – Walerym Kowalewskim, Zygmuntem Mendelskim, Krzysztofem Bukielem, Mariuszem Staniszewskim. Był znanym i cenionym biegaczem, wielokrotnym mistrzem Polski weteranów w biegach średnio i długodystansowych, czołowym biegaczem Ziemi Lubuskiej i Polski. Wielokrotny uczestnik ogólnopolskiego biegu „Kostrzyńska Dziesiątka”, w którym w swojej 30 –letniej historii jest zapisanym rekordzistą czasowym w kategorii wiekowej 50 – 59 lat z czasem 32,50 minut. Reprezentant Miasta Kostrzyna nad Odrą, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w wielu biegach w ramach corocznego Grand Prix Ziemi Gorzowskiej czy Ziemi Lubuskiej, w mistrzostwach Polski w biegach halowych, na otwartym powietrzu oraz w biegach ulicznych .
Trudno nie było dostrzec charakterystycznej sylwetki Antoniego Młodzieniaka na setkach biegów. Znakomicie promował Miasto Kostrzyn nad Odrą gdzie dzielnie walczył o medale mistrzostw Polski. Antoni był także wielokrotnym uczestnikiem mistrzostw Europy i świata weteranów. Był cenionym działaczem sportowym, członkiem zarządu ZKS „Celuloza”. Odznaczony medalem „Zasłużony dla Miasta Kostrzyn nad Odrą”.
Na Antoniego zawsze można było liczyć. Pomagał i wspierał rekreacyjne inicjatywy biegowe „Polska Biega”, „Policz się z cukrzycą”, był wzorem do naśladowania dla członków Kostrzyńskiego Klubu Biegacza. Był ciągle aktywny, żywo interesował się działaniami na rzecz krzewienia sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nieoceniona jest Jego pomoc i współpraca z kostrzyńskim MOSiR.
Jeszcze w niedzielę, tj. 24 kwietnia br. z powodzeniem startował w 32. Biegu „Śladami Wiosny” w Przemysławiu, zwyciężając w swojej kategorii wiekowej wśród 70-latków. Jeszcze w tą samą niedzielę rozmawiałem z Antonim, moim sąsiadem z ul. Gorzowskiej, o zbliżających się kostrzyńskich inicjatywach biegowych, gdzie deklarował swoją pomoc i zaangażowanie…
A śmierć przychodzi cicho. Niezapowiedziana, nieproszona. Nigdy nie ma na nią odpowiedniej chwili, jest zawsze gościem nie na czas.
W mojej pamięci i w moim sercu, i nie tylko w moim, pozostanie Człowiekiem zawsze życzliwym, pogodnym, skromnym, potrafiącym wysłuchać i wsłuchać się w sprawy propagowania czynnego wypoczynku. Cieszył się, że w naszym mieście trwa moda na sport, na rekreację, na bieganie.
Wierzę w to, że pamięć o Tobie Antoni pozostanie żywa i na zawsze w naszych sercach i modlitwie.
Czegoś mi i nam zabraknie. Tym czymś jesteś Ty Antoni. Zachowamy Cię w dozgonnej pamięci.

Spoczywaj w spokoju.

Zygmunt Mendelski
dyrektor MOSiR

Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR