Kostrzyn kocha biegać!

21 maja, podczas Pikniku Piłkarskiego LPFA Dariusz Dudka, miał miejsce finał ogólnopolskiej akcji "Polska Biega!" współorganizowany w naszym mieście przez kostrzyński MOSiR oraz władze miasta. Była to także doskonała akcja na podsumowanie trwającej miesiąc akcji „Spalamy kalorie!” współorganizowanej przez MOSiR i Młodzieżową Radę Miasta Kostrzyn nad Odrą skierowanej do kostrzyńskich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku dopisała pogoda, dopisali także uczestnicy. Po prostu Kostrzyn kocha biegać!

Polska Biega


Polska Biega

Zapisy do biegu ruszyły o godz. 10:30 a lista uczestników szybko zaczęła się zapełniać. W tym roku do rekreacyjnego biegu wiosny organizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska biega!” stanęła blisko setka biegaczy w różnym wieku - od przedszkolaków, poprzez uczniów kostrzyńskich szkół aż po sędziwych seniorów. Tak ważny bieg musiał mieć oczywiście swoją oprawę - oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzej Kunt, który od początku roztoczył nad akcją w naszym mieście honorowy patronat. Tradycyjnie już pilotami biegu było trzech doskonałych kostrzyńskich biegaczy, których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać - Krzysztof Bukiel, Klaudia Kobydecka i Mariusz Staniszewski a wśród biegnących nie zabrakło również miejskich radnych, nauczycieli wychowania fizycznego czy ludzi, którzy od lat są związani ze sportem. Punktualnie o godzinie 11:15 uroczystego startu dokonał A. Kunt a każdy z biegaczy w swoim własnym tempie dotarł do mety pokonując tradycyjną już trasę biegu. Na finiszu na każdego czekało jabłuszko, woda i pamiątkowy dyplom. Dla najstarszych i najmłodszych uczestników pamiątkowe statuetki, przyznane również w kategorii kobiet, które wręczyli: Burmistrz Miasta Andrzej Kunt w asyście radnych miejskich Michała Kunta i Krystyny Srokowskiej.  W ten oto sposób zakończono kolejną edycję akcji, ale nie był to dla uczestników koniec atrakcji.

Polska Biega

Przypomnijmy bowiem, że od dnia 14.04. do 15.05.2016 roku w kostrzyńskich szkołach Młodzieżowa Rada Miasta w Kostrzynie nad Odrą przy nieocenionej pomocy Zygmunta Mendelskiego, Dyrektora MOSiR w Kostrzynie nad Odrą, prowadziła akcję biegową „Spalamy kalorie!” Akcja polegała na rejestracji w aplikacji edmondo swoich codziennych biegów a na koniec dostarczenie ich do opiekunów w szkołach, którymi byli: Paweł Bihuniak (SP2), Krystyna Srokowska (SP4), Artur Żołna (Gimnazjum Nr1) oraz Klaudia Kobydecka (Zespół Szkół w Kostrzynie nad Odrą). Ogólnie w akcji wzięło udział 63 uczniów. Najlepsi z każdej szkoły z rąk Oskara Króla, Aleksandry Piekielnej i Natalii Rozalik otrzymali pamiątkowe puchary. Tutaj również nie było przegranych - każdy otrzymał pamiątkowy dyplom imienny a opiekunowie każdej ze szkół biorących udział w akcji wrócili do swoich placówek z okolicznościowymi certyfikatami oraz statuetkami. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie a uczestnicy już zapowiedzieli, że w następnej akcji będzie jeszcze lepiej! Tym samym młodzież w tym roku włączyła się w ogólnopolską akcję „Polska Biega!” jeszcze bardziej aktywnie i już płyną do nas głosy, że inicjatywa ta zbiera bardzo dobre recenzje nie tylko wśród uczestników.

Zbliża się lato, a więc doskonały okres aby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Nie trzeba tutaj wiele - wygodne buty, dres i zapał w zupełności wystarczą. Nie zapomnijmy także o butelce wody mineralnej, aby uzupełnić utracone w czasie biegu płyny. Kolejna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności już niedługo - we wrześniu w naszym mieście odbędzie się kolejna edycja najstarszej imprezy biegowej na Ziemi Lubuskiej, jaką jest niewątpliwie „Kostrzyńska Dziesiątka”. Przypomnijmy, że tylko raz udało się wygrać reprezentantowi naszego miasta. Może więc warto zacząć trenować, aby i Twoje nazwisko znalazło się w kronice obok Mariusza Staniszewskiego? A nawet jeśli nie wygrasz biegu to z całą pewnością wygrasz coś o wiele cenniejszego. Wszak nie od dzisiaj wiadomo, że sport to zdrowie!

Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega Polska Biega
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR