Rekord trasy i drugie zwycięstwo Pawła Malickiego

Rekord trasy(2:28,30) i drugie zwycięstwo Pawła Malickiego w III Kostrzyńskim Maratonie Kajakowym o „Puchar Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą”. 17 września odbyła się już III edycja Kostrzyńskiego Maratonu Kajakowego. Listy startowe zapełniły się błyskawicznie i niestety nie wszyscy chętni mogli wystartować, gdyż ze względów bezpieczeństwa ilość miejsc była ograniczona. Zwodnicy wystartowali ze Świerkocina a rywalizację zakończyli na Ośrodku rekreacyjnym „Delfin” kostrzyńskiego MOSiRu pokonując trasę liczącą około 26 km a klasyfikację prowadzono w kategorii „jedynek” oraz „dwójek”.


 

maratonKajakowy
maratonKajakowy

Tym razem pogoda oszczędziła startujących i zdecydowanie sprzyjała kajakarzom, dzięki temu padły naprawdę imponujące wyniki i ciężko będzie w przyszłym roku poprawić te rezultaty. Rekord trasy w jedynkach został poprawiony przez Pawła Malickiego o blisko 23 minuty a w dwójkach o około 45 minut przez Wojciecha i Błażeja Chrząszcz.  Ponad to tegoroczny maraton można już zaliczyć do międzynarodowych gdyż gościliśmy przyjaciół z Niemiec - Martina i Karin Bethin, którzy popłynęli w dwuosobowej osadzie.  Od godzin rannych uczestnicy gromadzili się na Delfinie potwierdzając swój start, o 10.15 prezes KKSW Jacek Juskowiak powitał wszystkich uczestników i gości oraz przekazał zawodnikom najważniejsze informacje dotyczące samego startu jak i bezpieczeństwa na wodzie. Następnie zawodnicy zostali przetransportowani na linię startu specjalnie zamówionym autokarem.
Głównym inicjatorem i organizatorem był Kostrzyński Klub Sportów Wodnych, który przy ścisłej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą oraz pomocy kostrzyńskiego WOPR i wsparciu finansowemu Miasta Kostrzyn nad Odrą zorganizował po raz kolejny naprawdę fantastyczną imprezę. Miała ona nie tylko charakter sportowy ale także rekreacyjny. Około godziny 11.10 wszyscy uczestnicy byli już przygotowani: kajaki zostały zwodowane, kamizeli ratunkowe ubrane a zawodnicy z wiosłami w ręku gotowi do wyścigu. O godzinie 11.15 sędzia dał sygnał do startu i 47 kajakarzy w 27 kajakach rozpoczęło rywalizację. Cały wyścig zabezpieczała łódź kostrzyńskiego WOPRU. Około 13.45  pierwsi kajakarze zaczęli zbliżać się do mety, a rywalizacja była naprawdę bardzo zacięta i wyrównana.

maratonKajakowy

Do mety niemal równocześnie zbliżały się 3 kajaki(dwie jedynki i jedna dwójka). Dosłownie na ostatnich metrach o kilka sekund na mecie lepszy okazał się Paweł Malicki pokonując Piotra Skrzypnika. Jako pierwsza na mecie wśród pań na wysokiej 10  pozycji w klasyfikacji ogólnej ze znakomitym czasem zameldowała się Marta Chrząszcz(2:47,30)

maratonKajakowy

Oficjalnej dekoracji najlepszych w poszczególnych kategoriach dokonali zastępca burmistrza Zbigniew Biedulski oraz Jacek Juskowiak, pierwsze trójki nagrodzono pamiątkowymi medalami i pucharami a dla wszystkich startujących przygotowano okolicznościowe medale, fundatorem nagród był kostrzyński MOSiR. Po dekoracji wszyscy uczestnicy zasiedli przy wspólnym stole do grilla wzmacniając się po wyczerpującej walce.


Wyniki:

Kategoria "jedynek"

 1. Paweł Malicki - 2:28,30
 2. Piotr Skrzypnik – 2:28,40
 3. Roland Cyran - 2:31,30
 4. Krzysztof Skrzypnik – 2:36,50
 5. Krzysztof Kleczkowski – 2:40,53
 6. Marta Chrząszcz – 2:47.30

Kategoria "dwójki"

 1. Błażej Chrząszcz, Wojciech Chrząszcz – 2:28,38
 2. Dorota Szulc, Waldemar Szulc – 2:37,24
 3. Emila Lachowska, Paweł Lachowski – 2:44,17
 4. Mariusz Kościelski, Jakub Kościelski – 2:46,32
 5. Klaudia Nalepka, Marek Skrzypnik - 2:49,30
 6. Ryszard Karpicki, Sławomir Pędziński – 2:51,40

Pełna lista wkrótce:


KKSW oraz MOSiR składają gorące podziękowania dla ratowników kostrzyńskiego WOPR Stanisława Malickiego oraz Łukasza Kołodziejskiego, którzy profesjonalnie obsłużyli imprezę dbając o zdrowie i życie wszystkich uczestników maratonu, dla Janusza Mazurka organizującego spływy kajakowe(www.kajakimysla.pl) za pomoc w transporcie kajaków na linie startu oraz użyczenie swojego sprzętu, członkom KKSW oraz wszystkim którzy pomogli w organizacji maratonu a szczególnie wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy wzięli udział w imprezie.


maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy maratonKajakowy
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR