FUTSAL wysokie zwycięstwo na początek

Fantastyczna Inauguracja II Ligi Futsalu 9:1 dla IKAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn. Licznie zgromadzeni kibice(ok 270 osób), którzy przybyli w niedzielę 6 listopada do hali Zespołu Szkół, na mecz inaugurujący rozgrywki II ligi futsalu pomiędzy IKAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn a Perfecta Złotów zdecydowanie nie mogli narzekać. Szybkie akcje, efektowne parady bramkarzy, walka o każdą piłkę, popisy strzeleckie i dziesięć bramek w meczu z czego dziewięć na naszych piłkarzy - czy można chcieć czegoś więcej.

Turniej PN

Tradycją w Kostrzynie stało się już to, że futsalowców na boisko wyprowadzają młodzi adepci sztuki piłkarskiej Lech Poznań Football Academy, którzy to następnie w przerwie meczu dają pokaz swoich umiejętności rozgrywając mecz. Za ich wysiłek po zakończonym meczu czekały na nich słodkie upominki, które zostały wręczone przez organizatorów. Organizatorzy przyzwyczaili nas już do niezwykle wysokiego poziomu prowadzenia spotkania i nie inaczej było tym razem - Zygmunt Mendelski zagrzewał kibiców do dopingu, a w newralgicznych momentach uspokajał gorące głowy futsalowców. Po raz kolejny nasi piłkarze pokazali klasę a co za tym idzie, że są zespołem z którym będą musieli się liczyć wszyscy w lidze a sposób gry, umiejętności poszczególnych graczy, zgranie całego zespołu zdecydowanie pokazuje że IKAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn, obok KKF Konin i GI Malepszy Futsal Leszno, będzie jednym z najpoważniejszych kandydatów, który walczył będzie o awans do I ligi.
Od pierwszego gwizdka obserwowaliśmy szybką i zaciętą grę obu drużyn choć przewaga kostrzyńskiego zespołu była widoczna od samego początku. Zespół ze Złotowa ustępował przede wszystkim umiejętnościami i doświadczeniem są bowiem beniaminkiem rozgrywek w przeciwieństwie do naszych futsalowców, którzy są już zdecydowanie zaprawieni w bojach. Na pierwszą bramkę nie musieliśmy czekać zbyt długo już w 5 minucie fantastycznym strzałem popisuje się Piotr Siembida i prowadzimy 1:0.

Turniej PN
Dosłownie po dwóch minutach, goście faulują w okolicy pola karnego a sędzia dyktuje rzut wolny, zespół Perfecty muruję całą bramkę, pada strzał robi się zamieszanie, a Valerii Popruha stoi nie pilnowany metr od bramki i tylko przykłada nogę i jest 2:0. Chwila spokojniejszej gry i w 12 minucie wpadają dwie kolejne bramki a strzelają ponownie Piotr Siembida i Dawid Olszewski. Nasi piłkarze atakują coraz mocniej i ponownie zmuszają gości do błędu, którzy faulują tym razem Marcina Adamczewskiego w polu karnym. Do strzału szykuję się niezawodny Sebastian Jankowski, nie dając bramkarzowi żadnych szans ustala wynik pierwszej połowy na 5:0. Bardzo źle dla naszego zespołu rozpoczyna się druga połowa meczu. Fantastycznie spisujący się w naszej bramce Marcin Buliczak, który kilkukrotnie popisuje się wyśmienitymi paradami pokazując bramkarski kunszt ratując kostrzyński zespół przed utratą bramki, doznaje kontuzji dłoni po przypadkowym zderzeniu z przeciwnikiem i opuszcza boisko do końca meczu. Mimo tego akcje nie zwalniają i w 22 i 24 minucie na listę strzelców wpisują się Dawid Olszewski oraz Artur Korman. Goście mimo zdecydowanej przewagi naszego zespołu starają się atakować i w końcu w 27 minucie zdobywają upragnionego gola i mamy 7:1. Na odpowiedź nie czekamy długo bo raptem minutę a na listę strzelców po raz trzeci wpisuje się Piotr Siembida. Goście starają się zmniejszyć wielkość porażki i grają coraz bardziej agresywnie co skutkuje kolejnymi przewinieniami, które w konsekwencji doprowadzają do rzutu karnego przedłużonego, którego bezlitośnie wykorzystuje Sebastian Jankowski ustalając wynik meczu na 9:1.

Turniej PN
IKAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn wystąpił w składzie: Marcin Wasilewski (br.), Marcin Buliczak (br.), Sebastian Jankowski, Dawid Olszewski, Valerii Popruha, Piotr Siembida, Artur Korman, Michał Rajkiewicz, Marcin Adamczewski, Krzysztof Chuchnowski, Krzysztof Bednarek.
Trener: Michał Mendelski,
Kierownik drużyny: Władysław Kędzior,
Trener bramkarzy: Tomasz Ogórek,
Zabezpieczenie medyczne: Łukasz Markowski.

Podczas meczu prowadzona była akcja charytatywna na rzecz dalszego leczenia oraz na rehabilitację mieszkańców Kostrzyna – chorego na białaczkę 12 letniego Igora Matkowskiego i chorującego na nowotwór złośliwy „chłoniaka” 46 letniego Marcina Skomara. Organizatorzy futsalowej imprezy – MOSiR oraz TS „Celuloza” – serdecznie dziękują wszystkim sympatykom i kibicom zgromadzonym podczas niedzielnej imprezy, za okazane dobre serce, za wsparcie środkami finansowymi, które przeznaczone zostaną na dalsze leczenie i na rehabilitację obu naszych „kostrzyńskich” chłopaków.

Na meczu gościli między innymi: Zbigniew Biedulski – z-ca burmistrza, Piotr Dziekan, Bartłomiej Suski - Radni Rady Miasta, Paweł Pulkowski – sekretarz zarządu TS „Celuloza”, Marek Markowski – OK-STYL, Danuta i Andrzej Szczepińscy - Drewform

Zespół IKAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn wspierają:
- Miasto Kostrzyn nad Odrą – burmistrz Andrzej Kunt
- PHU IKAA - Aneta i Ireneusz Suchomel
- Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna - prezes Krzysztof Kielec
- FIRE PRO SERVICE – Sebastian Świstel (firma dbająca o rozwój warunków ochrony przeciwpożarowej)