II liga futsalu - Krok od pokonania lidera

Krok od pokonania lidera, niepokonanej w tym sezonie ekipy AZS Zielona Góra była w niedzielę kostrzyńska Celuloza. Niestety, oprócz przeciwnika tym razem nasi futsalowcy musieli walczyć ze skandalicznymi decyzjami sędziów, które zdecydowanie wypaczyły wynik tego najważniejszego w II Lidze Lubuskiego Futsalu pojedynku. Mimo to emocji nie brakowało - mecz toczony był w iście zabójczym tempie a i emocji nie brakowało… lekki niedosyt pozostawia tylko wynik, ale tak to już w sporcie jest. Zapraszam na naszą fotorelację z walki gigantów, która 28 lutego rozegrała się na arenie kostrzyńskiego Zespołu Szkół.


Turniej PN

O randze spotkania świadczą nie tylko statystyki ale także publiczność, która niemal do ostatniego miejsca wypełniła trybuny hali widowiskowo-sportowej kostrzyńskiej szkoły ponadgimnazjalnej. Na widowni zasiedli m.in. Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzej Kunt wraz ze swoim zastępcą Zbigniewem Biedulskim, miejscy radni, kostrzyńscy sportowcy i liczni reprezentanci lokalnych mediów z TVP Gorzów Wlkp. na czele. Jak zwykle w roli komentatora usłyszeliśmy Zygmunta Mendelskiego, który zagrzewał publiczność do kibicowania i na pewno w naszej pamięci pozostanie moment wykonywania rzutu karnego przedłużonego przez Artura Kormana, kiedy rytmiczne oklaski i słowa komentatora „wpakowały” piłkę do siatki. Niesamowita atmosfera, zainteresowanie tym meczem i ranga spotkania zaowocowało wspaniałym widowiskiem które można określić jednym słowem: s-p-e-k-t-a-k-l ! Od pierwszego do ostatniego gwizdka mecz toczył się w niesamowicie szybkim tempie i w zasadzie nie można było oderwać na chwilę wzroku od parkietu, bo sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Niestety, tym razem sportową rywalizację wypaczył arbiter główny, którego skandaliczna postawa zniekształciła wynik spotkania i spowodowała niepotrzebne, złe emocje podczas gry zamiast walki w duchu fairplay. Towarzystwo Sportowe „Celuloza” Kostrzyn nad Odra było naprawdę o krok od pokonania lidera a tymczasem…

Turniej PN

Początek spotkania to bardzo wyrównana gra obu drużyn i szybkie przenoszenie akcji spod jednej pod drugą bramkę. Lekką przewagę mieli gospodarze, to jednak goście wyprowadzili dwie doskonałe akcje i po sześciu minutach było już 0:2. Papierowi jednak nie poddali się i wykorzystali zamieszanie na polu karnym strzelając gola kontaktowego. Po trafieniu Dawida Olszewskiego wydawało się, że remis wisi w powietrzu a świetną okazją mogła być kontra, którą rozpoczynał w 13 minucie nasz kapitan Sebastian Jankowski. Rywale przerwali jednak akcję faulem… czego nie zauważył sędzia, który był niemal przy całym zajściu. Powstało zamieszanie, które wykorzystał Michał Grzeszczyk łatwo pokonując naszego bramkarza. Odpowiedź była jednak błyskawiczna a na listę strzelców wpisuje się Igor Yutysh, który niemal nie doprowadził chwile później do wyrównania. Niestety, to goście odpowiadają czwartym trafieniem do naszej siatki. Przy wyniku 2:4 gospodarze powoli zaczynają dominować na parkiecie a pięknym potwierdzeniem tych słów jest kolejny gol Igora, którym ustala wynik do przerwy. Prawdziwy dramat miał się rozegrać jednak w drugiej części spotkania. Najpierw rzutu karnego nie wykorzystuje Sebastian Jankowski, który strzela ponad poprzeczką. Atakujemy wściekle pole bramkowe przeciwnika a choć remis wisi w powietrzu, to goście ładują nam do siatki dwa gole, choć praktycznie nie istnieli w drugiej części meczu. Celuloza również zalicza dwa trafienia - Artur Korman niesiony przez publiczność zdobywa oba z rzutu karnego przedłużonego. Pozostaje niedosyt, bo po strzałach Sebastiana Jankowskiego, Igora Yutysha, Dawida Olszewskiego, Krzysztofa Chuchnowskiego, Piotra Siembidy czy właśnie Artura Kormana piłka jak zaczarowana mijała o centymetry bramkę gości. Sytuacji nie brakowało, zabrakło jednak czasu i sposobu na pokonanie rewelacyjnego bramkarza zielonogórzan.

Turniej PN

Towarzystwo Sportowe Celuloza Kostrzyn nad Odrą zagrało w składzie: Marcin Wasilewski (kontuzja), Marcin Buliczak (br.), Artur Korman, Piotr Siembida, Krzystof Chuchnowski, Walery Popruha, Sebastian Jankowski, Dawid Olszewski, Igor Yutysh. Trener: Michał Mendelski.

Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR