Horror i porażka w rzutach karnych

Remis w regulaminowym czasie gry (7:7) dogrywka i horror w ostatnich sekundach gry, prowadzimy 1 bramką i tracimy prowadzenie w ostatniej sekundzie meczu i znów remis (10:10), a o zwycięstwie zadecydują rzuty karne. Tak w skrócie wyglądał finałowy mecz Pucharu Polski. W dniu 30 grudnia w hali Zespołu Szkól odbył się Finałowy Halowy Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim w którym IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą podejmowała Mundial Żary. Kibice zdecydowanie nie mogli narzekać na emocje, a 20 bramek w meczu i dodatkowo rzuty karne to już naprawdę nie lada gratka. 


Turniej PN
Turniej PN

Mecz rozpoczął się po myśli naszych piłkarzy już w pierwszej minucie Sebastian Jankowski staje przed szansą zdobycia bramki i tylko słupek ratuje gości przed jej utratą ale nie na długo bo dosłownie po minucie Sebastian ponownie strzela na bramkę i tym razem się nie myli. Pierwsze minuty to zdecydowana dominacja naszego zespołu jednak w 5 minucie tracimy bramkę i gra przestaje się układać, goście przejmują inicjatywę i w tej samej minucie zdobywają drugą bramkę wychodząc na prowadzenie. Kolejne minuty meczu także należą do futsalowców Mundialu ale długo nie padają żadne bramki i dopiero w 16 minucie po raz drugi mimo przewagi gości celnie do bramki trafia Sebastian Jankowski i mamy remis, który utrzymuje się do końca pierwszej połowy i nic nie zapowiada takiego festiwalu strzeleckiego i emocji do ostatnich sekund gry. Futsalowcy IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą przyzwyczaili już kibiców do radykalnej zmiany gry po wyjściu z szatni na drugą połowę. Na to też liczyli wszyscy tego dnia i wszystko wskazywało iż tak będzie i tym razem. Już w pierwszej minucie potężnym strzałem Artur Korman pokonuje bramkarza z Żar a za minutę poprawia Sebastian Jankowski i prowadzimy 4:2 a kibice szaleją. Niestety znów „przestajemy grać” i oddajemy inicjatywę gościom z Żar, którzy szybko doprowadzają do wyrównania a od 32 minuty prowadzą już 5:4 potem mamy już bramkę za bramkę a na boisku robi się dość nerwowo i sędziowie muszą studzić temperament zarówno zawodników jak i trenerów. Ostatnie minuty regulaminowego czasu gry to już początek horroru, na dwie minuty przed końcem mamy 6:6, na minutę przed końcem przegrywamy 6:7 ale w ostatnich sekundach ratuje nas niezawodny tego dnia Sebastian i jest remis 7:7, a przed nami dogrywka 2x5 minut.
Dogrywka to już gra o wszystko, pierwszą bramkę zdobywają goście, ale szybko fantastycznym strzałem popisuje się Sebastian Jankowski i po raz 5 celnie trafia do bramki Żar. Ostanie minuty gry mogły przyprawić nie jednego kibica o „zawał” w 49 minucie ponownie Sebastian Jankowski pokonuje bramkarza z Żar i wydaje się, że już nic nie odbierze zespołowi IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą zwycięstwa, pucharu i awansu do dalszego etapu rozgrywek, a jednak. Goście ruszają do zaciekłego ataku, „wyprowadzają” bramkarza i atakują naszą bramkę mamy dosłownie 3 sekundy do końca i zamieszanie pod bramką, pada strzał a piłka odbija się o naszego obrońcę i w ostatniej sekundzie dogrywki wpada do bramki Marcina Buliczaka i znów jest remis, a o zwycięstwie rozstrzygną karne.
Niestety więcej spokoju i opanowania w karnych wykazali goście z Żar i to oni zwyciężają 3:2 awansując do kolejnego etapu rozgrywek Pucharu Polski.

Turniej PN
Turniej PN

 


KAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn wystąpił w składzie: Marcin Buliczak (br.), Piotr Siembida, Artur Korman, Sebastian Jankowski, Krzysztof Chuchnowski, Krzysztof Bednarek, Robert Budzałek, Kamil Orłowski, Dominik Śliwiński.
Trener: Michał Mendelski,
Trener bramkarzy: Marek Wilczek,
Zabezpieczenie medyczne: Grażyna Wróbel,
Kierownik drużyny: Władysław Kędzior.


IKAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn – „Mundial” Żary 10:10 (rzuty karne 2:3) 

2’ - Sebastian Jankowski 1:0
5’ - Marcin Jakubik 1:1
5’ - Daniel Gałach 1:2
16’ - Sebastian Jankowski 2:2
21’ - Artur Korman 3:2
22’ - Sebastian Jankowski 4:2
25’ - Miguel Pereira Rodriges 4:3
27’ - Radomir Roztocki 4:4
32’ - Marcin Jakubik – 4:5
35’ - Artur Korman 5:5
37’ - Kamil Ganczarek – 5:6
38’ - Robert Budzałek 6:6
39’ - Marcin Jakubik 6:7
39’ - Sebastian Jankowski 7:7
42’ - Marcin Jakubik 7:8
43’ - Sebastian Jankowski 8:8
46’ - Krzysztof Bednarek 9:8
47’ - Miguel Pereira Rodriges 9:9
49’ - Miguel Pereira Rodriges 10:9
50’ - Radomir Roztocki 10:10

Wśród gości na trybunach zasiedli m.in. Andrzej Kunt – Burmistrz miasta Kostrzyn nad Odrą, Zbigniew Biedulski – z-ca burmistrza, Robert Skowron - prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej w Zielonej Górze, Mirosław Wrzesiński – prezes firmy Colloseum Marketing Sport, Jacek Mondorowicz – przewodniczący komisji futsalu LZPN, prezes Mundialu Żary, Michał Kunt – z-ca przewodniczącego Rady Miasta, Marek Markowski – właściciel firmy OK. – STYL, Jeremi Filuś, Mieczysław Jaszcz - radni Rady Miasta, Marcin Wieliczko - prezes TS „Celuloza”, w hali gościliśmy także redaktorów TVP Gorzów oraz Radia „Zachód”.
W trakcie trwania meczu przeprowadzono kwestę na rzecz leczenia chorego, malutkiego mieszkańca naszego miasta, Aleksa Sulmińskiego, który wymaga bardzo skomplikowanej i drogiej operacji nóżek i rączek w specjalistycznym szpitalu poza granicami Polski.


 

Zespół IKAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn wspierają:
Miasto Kostrzyn nad Odrą – burmistrz Andrzej Kunt
PHU IKAA - Aneta i Ireneusz Suchomel
Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna - prezes Krzysztof Kielec
FIRE PRO SERVICE – Sebastian Świstel (firma dbająca o rozwój warunków ochrony przeciwpożarowej)
TOM – ZAUN – Jakub Głowicki
OK – STYL – Marek Markowski
UBEZPIECZENIA – Tomasz Moskal
MULTIBOR – Anna Borowska
DREWFORM – Danuta i Andrzej Szczepińscy
BAR „OCZKO” – Julian Pawłowski
RESTAURACJA – PIZZERIA „HEJ” – Adam Frąckowiak
RAVEN Sp. z o.o. – Krzysztof Wojciechowski
BŁAŻKÓW – USŁUGI REMONTOWO – BUDOWLANE z Witnicy – Jakub Błażków
FELGEO PL – Waldemar Michałowski i Marcin Pilecki (sponsor upominków dla dzieci AP Lech Poznań Dariusz Dudka),
BROGAZ - Stanisław i Ewa Brożyński (sponsor upominków dla dzieci)
INSTAL – Bogdan Musiał – (sponsor upominków dla dzieci)
AUTOCREW – Mirosław Dagil
MONTAX Sp. z o.o. – Daria Landowska – prezes zarządu
Pavlus – Sp. z o.o. – Barbra Pulkowska
Pawilon Gastronomiczny – Monika Juszkiewicz
Filius Metal – Jeremi Filuś

Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR