Futsal na Topie - kolejne zwycięstwo

Futsalowcy IKAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn po raz kolejny nie zawodzą swoich kibiców, tym razem 20 listopada w hali Zespołu Szkół podejmują zespół Red Dragons II Pniewy wygrywając 8:4. Na mecz jak zwykle przybyła bardzo liczna grupa kibiców (ok 250), wypełniając trybuny prawie po same brzegi. Dla nich przygotowano 300 specjalnych arkuszy papieru w kolorach niebiesko - biało - czerwonych rozłożonych na krzesełkach z których utworzono wielką flagę w barwach miasta Kostrzyn nad Odrą. I tym razem nasi piłkarze zapewnili kibicom moc wrażeń prezentując wysoki poziom piłkarskich umiejętności.

Turniej PN
Turniej PN

Tradycyjnie już na boisko piłkarzy wyprowadzają młodzi adepci sztuki piłkarskiej Lech Poznań Football Academy, którzy to następnie w przerwie meczu dają pokaz swoich umiejętności rozgrywając mecz. Za ich wysiłek po zakończonym meczu czekały na nich słodkie upominki, które zostały wręczone przez organizatorów.
Organizatorzy przyzwyczaili nas już do niezwykle wysokiego poziomu prowadzenia spotkania i nie inaczej było tym razem - Zygmunt Mendelski zagrzewał kibiców do dopingu, a w newralgicznych momentach uspokajał gorące głowy futsalowców. Dodatkowo w przerwie meczu poprowadził licytację koszulki treningowej Lecha Poznań z podpisami piłkarzy, która tak rozpaliła kibiców, że "poszła" za fantastyczną cenę - Koszulkę wylicytował główny sponsor Ireneusz Suchomel za kwotę 1000zł a walka była naprawdę bardzo zacięta. Dziękujemy i Gratulujemy!.

Turniej PN
Podczas meczu organizowana była zbiórka pieniędzy na cel charytatywny dla chorego na Ostrą Białaczkę Limfoblastyczną Franciszka Blatkiewicza, na rzecz którego przekazano także pieniądze pozyskane z licytacji tej koszulki. Zbiórka trwała od godzin rannych, dla przypomnienia w tym samym dniu od godziny 10.00 - 13.30 trwał turniej piłkarski dziewcząt i chłopców zorganizowany w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań pod hasłem „Wykopmy przemoc z naszego życia”, na którym także zbierano pieniądze i zlicytowano koszulkę Lecha Poznań.

Po raz kolejny nasi piłkarze pokazali klasę. Od pierwszego gwizdka obserwowaliśmy szybką i zaciętą grę obu drużyn. Tak jak w poprzednim meczu ze Złotowem tak i w tym przewaga kostrzyńskiego zespołu była widoczna od samego początku. Kostrzyńscy kibice przyzwyczajenie są do „szybkich bramek” i tym razem się nie zawiedli już w 2 minucie po efektownym strzale Marcina Adamczewskiego prowadzimy 1:0 a gra przebiega zdecydowanie pod nasze dyktando. W 7 minucie po indywidualnej akcji celnie do bramki strzela Krzysztof Chuchnowski i jest 2:0. Po tej bramce piłkarze gości zaczynają trochę naciskać i po nieporozumieniu pod naszą bramką Marcin Buliczak broni strzał i wybija piłkę ręką, która niestety wpada prosto pod nogi zawodnika z Pniew i ten nie marnuje okazji ustalając wynik na 2:1. Pod koniec pierwszej połowy robi się trochę gorąco mamy na koncie 5 fauli i każdy następny to rzut karny przedłużony, jednak to goście popełniają coraz więcej błędów w efekcie czego to oni zapisują na swoje konto kolejne faule i dwukrotnie stajemy przed szansą zdobycia bramki z karnego, niestety marnujemy obydwie szanse. Na szczęście w 19 minucie nie zawodzi Dawid Olszewski i ustala wynik pierwszej połowy na 3:1.

Turniej PN

W przerwie meczu jak już wspomniano odbyła się licytacja koszulki Lecha Poznań, pokaz umiejętności młodych piłkarzy z Lech Poznań Football Academy oraz bardzo znaczące wydarzenie dla piłkarzy IKAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn a mianowicie podpisanie umowy sponsorskiej pomiędzy IKAA MOSiR reprezentowanym przez dyrektora MOSiR Zygmunta Mendelskiego a firmą PHU IKAA Suchomel - reprezentowanym przez Anetę i Ireneusza Suchomelów. Na akcie podpisy złożyli: Andrzej Kunt, Ireneusz Suchomel, Zygmunt Mendelski. I tak firma PHU IKAA Suchomel stała się oficjalnie głównym sponsorem kostrzyńskiego futsalu.

Po rozpoczęciu drugiej połowy nasi piłkarze ostro ruszają do gry i tak w 22 minucie ponownie na listę strzelców wpisuje się Marcin Adamczewski, w 27 i 28 Artur Korman i mamy już 6:1. Goście próbują atakować i udaje się im w końcu zdobyć drugą bramkę a na listę strzelców w 28 minucie wpisuje się Patryk Zdankiewicz. Po kilku minutach spokojnej gry, kolejne bramki padają dopiero w 35 minucie i to aż 3 niestety 2 dla gości.

Turniej PN

Najpierw na 7:2 wynik ustala Sebastian Jankowski, który wreszcie po wielu próbach trafia do bramki przeciwnika a po chwili do naszej bramki dwukrotnie celnie trafia Dominik Jankowski i mamy 7:4. Mimo sporej przewagi trener Michał Mendelski prosi o czas i mobilizuję zespół, czego efektem jest kolejna bramka, którą strzela Piotr Siembida i wygrywamy 8:4.

KAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn wystąpił w składzie: Marcin Wasilewski (br.), Marcin Buliczak (br.), Sebastian Jankowski, Dawid Olszewski, Valerii Popruha, Piotr Siembida, Artur Korman, Marcin Adamczewski, Krzysztof Chuchnowski, Dominik Skrzyński, Mateusz Klimczak.
Trener: Michał Mendelski,
Kierownik drużyny: Władysław Kędzior,
Trener bramkarzy: Marek Wilczek,
Zabezpieczenie medyczne: Łukasz Markowski.

Na meczu gościli między innymi: Andrzej Kunt – burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą, Zbigniew Biedulski – z-ca burmistrza, Marek Tatarewicz – przewodniczący Rady Miasta, Ireneusz Suchomel – firma IKAA Suchomel, Jeremi Filuś, Leszek Naumowicz, Piotr Dziekan, Bartłomiej Suski - Radni Rady Miasta, Paweł Pulkowski – sekretarz zarządu TS „Celuloza”, Marek Markowski – OK-STYL, Marcin Wieliczko – prezes zarządu TS „Celuloza”, Adam Frąckowiak – właściciel Pizzerii HEJ.

Zespół IKAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn wspierają:

Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN