Przystań wodna MOSiR z czteroma Gwiazdkami

Miło nam poinformować, że miesięcznik „ŻAGLE” przeprowadził roczny spis przystani i portów i w ocenie „za systematyczne podnoszenie poziomu świadczonych usług w polskich marinach” w tegorocznej edycji - przystań Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą, nad rzeką „Wartą” została oceniona wysoko uzyskując 4 gwiazdki, czego dowodem jest przyznany niniejszy certyfikat.

Certyfikat jest podziękowaniem za dotychczasową wykonaną ogromną pracę na rzecz poprawy jakości i warunków dla wodniaków.

Przypomnijmy, że ośrodek rekreacyjny MOSiR – przystań wodna przy ulicy Sikorskiego, znajduje się pomiędzy dwoma mostami. Przystań była budowana sposobem gospodarczym w latach 1968 – 1969, gdzie właścicielem nieruchomości były wówczas Kostrzyńskie Zakłady papiernicze. Od 2007 roku ośrodkiem – przystanią wodną zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Kostrzyński ośrodek corocznie stara się zapewnić jak najlepsze warunki dla wodniaków, których w sezonie letnim jest coraz więcej, zarówno tych z naszego miasta, jak i w szczególności tych którzy przepływają przez Kostrzyn nad Odrą. Ośrodek gości także turystów-wodniaków z zagranicy, gdyż droga dla jachtów prowadzi ze śródlądzia na akweny m.in. do Niemiec, Holandii czy Francji, skąd miłośnicy żeglugi śródlądowej mogą płynąć w głąb naszego kraju.


Na terenie przystani działa Klub Żeglarski „Delfin” oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.Corocznie w ramach akcji „Lato na sportowo” przygotowywane są imprezy promujące sporty wodne oraz propagujące aktywny wypoczynek na wodzie.

rekreacja
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR